Sinan Sertel Anısına

Tarihi Süreçte Safranbolu Kent Dokusu

Sinan Sertel’in lisans bitirme çalışmasının e-kitap olarak düzenlenmiş halini buradan ücretsiz olarak indirip faydalanabilirsiniz.
Bu kitap Olympos ekip üyelerinin ortaklaşa çalışması ile, Sevgili Sinan’ın anısını yaşatmak üzere yayına hazırlanmıştır.

Sinan Sertel, Tarihi Süreçte Safranbolu Kent Dokusu. (E-kitap) 2022:

Tasarım: Ali Akdamar
Fotoğralar: Gülcan Acar
ISBN: 987-605-71606-0-7

PDF İNDİR

 

Olympos Kazısının kıymetli bir üyesi olan Sinan Sertel, severek bağlı olduğu ülkesinin bağımsızlık mücadelesinin 100. yıldönümü olan 19 Mayıs 2019’da ne yazık ki trajik şekilde aramızdan ayrıldı. Lisans eğitimini 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümünde; Yüksek Lisansını, 2017 yılında Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Anabilim dalında tamamladı. 2017 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sanat tarihi Anabilim Dalında başladığı Doktora programında derslerini tamamlamış ve yeterlik sınavından başarıyla geçmişti.
Lisans öğrencisi olarak çalışmaya başladığı Olympos kazı ve onarım çalışmalarında alan sorumlusu olarak görev aldı. Arkeolojik olarak klasik yöntemlerin yanı sıra teknolojiyi kullanarak alanda tespitler yaptı ve bu sistemi yanındaki genç arkadaşlarına da öğretti. Sahip olduğu donanım ile yurtdışında TİKA tarafından yürütülen Macaristan’daki kazılara katıldı. Yaptığı çalışmaları yurtiçi ve yurtdışı kongrelerde sundu ve yayınladı.
Ne yazık ki 19 Mayıs 2019 tarihinde kazıda görev yaparken, kendini bilmez birinin haince saldırısı sonucu aramızdan ayrıldı.
Sevgili Sinan,
Daima hatırlanacak ve derinden özleneceksin…
Rahat Uyu…